Klimatizace do bytu – jaké jsou možnosti?

Pokud plánujete umístění klimatizační jednotky do vašeho bytu, máte na výběr ze dvou hlavních možností. Tou první je samozřejmě mobilní klimatizace, a tou druhou poté běžně známá, tedy stacionární klimatizační jednotka. Obě možnosti mají své pro a proti, a to jak z hlediska výkonu, tak i stavebních úprav, nebo variability použití.

Ochlazování celého bytu, nebo pouze jedné místnosti?

Jste-li často doma, a máte v plánu udržovat stabilní teplotu ve všech místnostech, nabízí se lepším řešením právě stacionární klimatizace. Ačkoliv jsou třeba stavební úpravy, není montáž klimatizace ničím složitým. Samozřejmostí je to, že každá z místností tak může mít svou vnitřní jednotku, přičemž ta venkovní zůstává stále pouze jedna jediná. A tak lze pohodlně regulovat teplotu v každé místnosti.

Naopak pokud vám stačí chladit pouze místnosti, ve kterých se budete pohybovat vy sami, určitě domácí klimatizace splní svůj účel. Přes den tak může být umístěna v obývacím pokoji, v noci zase v ložnici. Princip klimatizace mobilní je samozřejmě stejný, a na okraj je třeba říci, že nejpropracovanější modely již ani nepotřebují samostatné řešení na odvod kondenzátu.

Roli mohou hrát i cenové aspekty

Samozřejmě při výběru u mnohých rozhoduje také cenové hledisko. Zde je rozhodně třeba počítat i s poměrem cena/výkon, a neohlížet se pouze na částku v ceníku. Obecně platí, že přenosná klimatizace vyjde levněji, ale zase málokdy dokáže dosáhnout z hlediska výkonu takových hodnot, jako špičkové stacionární typy. Na druhou stranu ona variabilita použití je zase plus pro ni, jelikož není nutné ji používat výhradně v daném bytě, ale v principu ji lze převést a používat kdekoliv.

klimatizace od Vzdušín.cz

Obecně však platí, že u velkých bytů, kde hledáte dokonalý komfort po celý rok, je dobrou investicí ona stacionární. Pokud však hlavně v létě vyhledáváte možnost ideálního ochlazení, malá klimatizace plně vyhoví všem vašim požadavkům.
Podívejte se na nabídku mobilních klimatizací vzdušín.cz

Mobilní klimatizace

Do domácností nebo pro využití v menších prostorech se hodí zejména mobilní klimatizace, které lze snadno přemisťovat.

Pokračovat

Nástěnné klimatizace

Tyto prostorově nenáročné klimatizace byly navrženy s cílem jednoduché instalace do každé místnosti.

Pokračovat

Kazetové klimatizace

Využívá se především v komerčních aplikacích. Příkladem jsou restaurace, hotely, kancelářské prostory, zasedací místnosti.

Pokračovat

Montáž klimatizací

Naši pracovníci jsou připraveni vypracovat projekt k instalaci klimatizací , následnou montáž včetně pravidelného servisu.

Pokračovat